ЯК РОЗМОВЛЯТИ ПРО КАРАНТИН З ДИТИНОЮ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Ми опинились у складній ситуації, так як карантин змінив наш звичайний темп життя. Дорослі громадяни України переходять на дистанційну форму праці, виконують роботу по дому, майже не виходять на вулицю, відчувають брак енергії та невпевненість у майбутньому. Через це не тільки дорослі, але й діти переживають за те, що відбувається. Діти можуть бачити схвильованість, розгубленість, виснаженість батьків, чути про карантин, COVID-19, постійні новини зі ЗМІ. У такій ситуації дітям необхідно правильно пояснити, що відбувається та що робити.

Рекомендації.

1) Перш за все, треба самим показувати свій спокійний стан, аби не поширювати психологічну напругу на дитину. Це приклад, якому мають слідувати як батьки, так і педагоги. Звичайно, переживати це нормально, проте якщо поширювати паніку, обговорювати постійно новини, зростатиме напруга не тільки у батьків чи педагогів, а й у дітей. Тому тут будьте обережними.

2) Варто дозувати інформацію зі ЗМІ як самим, так і дитині.

3) Покажіть приклад спокійної, сильної духом людини. Дитина обов’язково візьме приклад.

4) Розповідайте дитині все чесно, що відбувається, пояснюйте, що у світі існують різноманітні форми життя, деякі добрі, деякі злі, які хочуть нам нашкодити. Поясніть на прикладі ГРЗ, покажіть повчальні мультфільми про віруси (для цього можна використати платформу YouTube), покажіть на прикладі злодіїв мультфільмів.

5) Показуйте приклад щодо гігієни, навчіть дитину мити руки протягом не менше 20 секунд (нехай, наприклад, рахує про себе до 20 під час миття рук), навчіть чхати або кашляти у зігнутий лікоть. Поясніть, що такі прості кроки допоможуть бути в захисті від вірусу. Варто надати дитині пояснення про те, які симптоми можуть бути.

6) Дайте зрозуміти, що від дитини багато що залежить, тобто що дитина впливає на свою безпеку та на безпеку оточуючих. Надайте їй якостей її улюблених героїв мультфільмів, комп’ютерних ігор, фільмів, якостей супергероїв. Дайте зрозуміти, що найкращий захист від ворога – це гігієна та перебування вдома.

7) Надайте їй впевненості, що все буде добре, і ворога буде подолано, але для перемоги над вірусом треба трохи почекати вдома. Розкажіть про термін «карантин», покажіть різницю між канікулами та карантином. Це важливо, аби дитина не плуталась у термінах та розуміла, чому не можна зараз перебувати на вулицях. Дайте зрозуміти, що дитина не одна, вона не відрізана від суспільства, а лише тимчасово ізольована. Поясніть, що карантинні заходи триватимуть не вічно.

8) Насамкінець, проводьте час із дитиною, використовуючи ігри та фізичні вправи, слухайте дитину, підтримуйте та будьте спокійні.

Будьте здорові!


Кiлькiсть переглядiв: 39

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.