Рекомендації батькам "Встановлення розпорядку дня з метою організації домашньої зайнятості членів родини"

Ситуація карантину, коли вся сім’я знаходиться в одному приміщенні може мати негативний вплив на емоційний стан членів родини. У таких умовах в першу чергу важливо «втримати себе», навчитися організовувати раціонально свій час, бо лише так можливо втримати свій світ. Чіткий встановлений розпорядок дня допоможе членам родини продуктивно, гармонійно проводити час, спілкуватися, працювати, навчатися…

В першу чергу потрібно переглянути і створити новий розподіл обов’язків для всіх членів сім’ї. Наприклад: кожен прибирає за собою, приготування їжі по черзі та ін.

Батькам рекомендується створити графік роботи за комп’ютером та догляду за дітьми. Розклад можна об’єднати зсправами подому, ідеями для дозвілля, прогулянкою, бажано його роздрукувати іприкріпити настіну(можна зробити його зкартинками, тематичними наліпками тощо). Він буде нагадувати дорослим і дитині про справи надень йрозвиватиме навичку самоконтролю..

Варто складати план на кожен день. Формувати його можна на папері, в смартфоні, в голові. Розпорядок дня ніхто не скасовував – підйом, чищення зубів, зарядка, провітрювання квартири.Прокидатися варто щодня в один і той самий час, обов’язково снідати. Корисно щодня робити, окрім обов’язкової роботи, щось цікаве і щодня різне. Нам варто навчитися збалансовувати всі важливі сфери життя – родина, діти, праця, навчання, турбота про себе, тощо
В умовах карантину не варто розслаблятися і спати стільки завгодно. Налагодьте сон.Не варто перетворюватися на 100% сову! Лягайте спати до 23:00-23:30 та прокидайтеся до 8:00-8:30. Нормальний сон - це красива шкіра, енергія, адекватна поведінка всіх членів родини.

Вранці обов’язково робіть зарядку, це запорука позитиву на увесь день. Протягом дня варто не лише працювати, а й займатися фізичними вправами, стежити за раціоном харчування.

Будьте у постійному контакті з дитиною. Поясність дітям, що зараз вимушені умови, коли батьки, навіть перебуваючи вдома, будуть трохи зайняті якусь частину дня. Попередьте, що ви попрацюєте, а потім пограєте разом.

Для дітей дошкільного віку варто розробити цікаві ігри, які можна сумістити з корисними хатніми справами. Приміром, можна зробити прибирання у кухні або затіяти приготування нової страви та залучити до цього дитину – це розвиток.

Для дітей, які навчаються потрібно організувати робоче місце. Середовище, щоневідволікає увагу, дозволить школярам навчатися ефективно тадопоможе почуватися більш спокійно. Тож під час виконання завдань дитиною намагайтеся забезпечити відсутність сторонніх шумів—вимкніть сповіщення мобільного телефону, комп’ютера, телевізор тарадіо, голосно нерозмовляйте. Якщо увас ємалюк, намагайтеся підлаштувати час для навчання втиху годину (коли він спить).

Не змушуйте дітей цілий день вчитися і робити уроки. Це буде не ефективно, і від напруги у дитини зіпсується настрій, а далі і у батьків. Привчіть дітей робити невеличкі перерви під час виконання самих завдань: виходити на балкон чи терасу, присідати, виконувати дихальні вправи тощо. У пригоді можуть стати заняття з йоги. Адже навчання невеликими блоками дозволяє мозкукраще зрозуміти тазберегти інформацію.Афізична активність покращує кровообіг, активізує фізіологічні процеси, щосприяють сприйняттю, відтворенню йопрацюванню інформації. Для того, щоб ефективно організувати навчальний процес вдома, потрібновключити навчання врежим дня дитини.Щоб вона чітко знала, щовранці вона 2години займається, доприкладу, математикою іпроходить онлайн-курс занглійської мови, апісля обіду створює проект (робить поробку) ічитає.

Зазвичай найпродуктивнішим часом для навчання єранок. Хоча, звісно, складаючи розклад, орієнтуйтеся наособливості власної дитини.

Вонлайн-заняттях ідистанційному навчанні загаломвиможете регулювати навантаження івибудовувати гнучкий графік.Тож навчальні години можуть тривати трохи більше або менше, залежно від віку дитини таїїіндивідуального темпу.

Найпродуктивнішою частиною дня є дообідній час – на ці години розподіліть уроки для дітей тривалістю 25-35 хвилин. Поясніть дитині матеріал, перегляньте з нею кілька прикладів, дайте завдання, потім перевірте його. Діти дорослого шкільного віку самостійно можуть прочитати нову тему, виконати завдання до неї. Враховуючи доступність онлайн-курсів, хочеться взятися відразу задекілька дисциплін, однакненавантажуйте дитину відразу багатьма курсами,обирайте їхпоступово. Орієнтуйтеся наможливості, темпи дитини, їїпотреби тавподобання. Перевірте,чипідходить їйподача матеріалу наобраній онлайн-платформі.

Для кращого фокусування є чудова методика, яку радить американська професорка Барбари Оуклі, авторка супер популярного курсу Learning how to learn – "метод помідору".

Суть методики полягає у повному фокусуванні на короткий проміжок часу. Ставимо таймер і 25 хвилин приділяємо цілковитому зануренню в навчання, потім 5 хвилин відпочиваємо.

Це якраз під силу дитині, і сама думка про те, що прямо зараз попрацювати треба 25 хвилин, а не скажімо, годину, звучить набагато привабливіше.

Якщо молодшому школяру важко морально впоратися зпевним обсягом роботи, запропонуйте йомунамалювати на аркушікола,які відповідають кількості необхідних завдань, іпочерзі розфарбовувати чизакреслюватиїх. Виконали одне завдання— ізакреслили коло.

Коли чергова справа зі списку, складеного напередодні, виконана, варто перепочити. Влаштовуйте хвилини релаксації. Увімкніть спокійну музику. Ляжте разом з дитиною на підлозі. Займіть зручну для себе позу. Поставте умову: якщо хтось ворухнеться, йому доведеться….

Дуже важливо, щоб під час відпочинку дитинауникала перебування перед монітором(негортала стрічку новин усоціальних мережах, непереглядала відео танеграла вкомп’ютерні ігри), щоб їїоченята могли повноцінно відпочити.

Щодня виділяйте конкретний час, коли діти можуть використовувати свої гаджети: грати в ігри, дивитися мультфільми… В цей час можна приділити час особисто для себе: релаксуйте, зробіть для себе щось приємне…

Влаштовуйте вечори — без роботи, навіть без розмов про роботу.

Пам’ятайте, ваша здатність мотивувати себе і дітей стане одним з найважливіших аспектів протягом наступних днів та тижнів, тому використовуйте час.

Кiлькiсть переглядiв: 59

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.