Рекомендації "Як повторювати навчальний матеріал"


Що краще - ще раз прочитати текст чи спробувати переказати його своїми словами?
В одному експерименті, присвяченому вивченню пам'яті, студентів поділили на дві групи. У першій уривок тексту читали двічі і двічі переказували, у другій – читали текст тільки раз і тричі переказували.
Зміст тексту краще запам'ятали студенти другої групи, гірше - першої.
Отже, переказ тексту своїми словами сприяє кращому його запам'ятовуванню, ніж багаторазове читання, оскільки це активна організована робота.
Що ж допомагає запам'ятовуванню? Це може бути перекомпонування матеріалу, знаходження парадоксальних формулювань для нього, залучення контрасного фону чи матеріалу тощо.
Групи доповідють, коментують, порівнюють з наступним висновком: "Великий текст потрібно розділити не більше ніж на сім частин, пов'язати їх між собою, виділити опори (слова і думки, що стоять за ними) і завчивши їх, повторювати за наведеною схемою".


Як підготуватися до тестування

Пам'ятка


1. Приберіть усе зайве і те, що відволікає вашу увагу від безпосередньої мети - підготовки до іспиту. Заховайте від себе книжки, диски, телепрограму, вимкніть телефон. Сурово скажіть собі: з 9-ї до 12-ї дня я повинен вивчити стільки-то.

2. Почніть учити з важких, незрозумілих тем,а легкі залишайте під кінець. Якщо складну тему відкладати на потім, вона висітиме як дамоклів меч, не даючи вам спокою. У результаті якість запам'ятовування тем, які даються складно, різко знижується, якщо ви намагаєтеся відкласти нерадісний момент.

3. Справжня мета навчання - не повторювання, а використання.
Не тримайте знання в собі, як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, улюбленим собакою, батьками чи друзями. Можете час від часу робити репетицію іспиту: зробіть невеликі картки з номерами білетів, витягайте їх і відповідайте. Відповідайте вдумливо і серйозно, бо добра репетиція – запорука успішної вистави.

4. Запам'ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно. Не зубріть, це довго і дає ускладнення: варто перехвилюватися, забути хоч одне слово, як текст, вивчений у такий спосіб, зітреться. Краще запам’ятовується двічі прочитаний та переказаний текст, ніж п'ять разів прочитаний без переказу. Встановіть логічну послідовність. Розбийте матеріал на смислові частини та знайдіть у кожній ключову фразу.

5. Чергуйте розумову діяльність із фізичною. Не забувайте, що відпочинок теж необхідний. Не заборонена корисна праця на благо сім'ї: помийте підлогу, сходіть до магазину.

6. Почніть учити матеріал зранку, поки голова свіжа. Займатися в останню ніч чи добре виспатися - справа індивідуальна. Але, як відомо, перед смертю не надихаєшся, а в людини, яка виспалась, голова працює краще.

7. Вірте в свої знання та в себе, і тоді успіх на іспитах вам забезпечений.

Кiлькiсть переглядiв: 27

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.